Kto podejmie się wyzwania i ucieknie z labiryntu?

Kto podejmie się wyzwania i ucieknie z labiryntu?

Książka i cała seria Więzień labiryntu książka stały się wielkimi hitami. Akcja osadzona w dystopijnym świecie i czające się wszędzie niebezpieczeństwa sprawiły, że powieści czyta się znakomicie. Warto doświadczyć wielu emocji sięgając po pierwszą część zatytułowaną tak samo, jak cały cykl.

Kto odważy się przejść przez labirynt?

Mimo iż ta powieść, jak i seria skierowane są do młodzieży, to mogą się z nimi zapoznać również dorośli. Jest tak dlatego, że spodziewając się czegoś beztroskiego, można się bardzo zaskoczyć. Jest to jeden z czynników, który jak dla mnie przemawia na korzyść cyklu. Nie wszystko jest tutaj oczywiste, nie brakuje zagrożeń, a przedstawiony świat nie napawa nadzieją. Złożenie tego wszystkiego w całość przedstawia raczej niewesołe realia, z którymi muszą mierzyć się młodzi ludzie. Tyle że zanim ujrzą ten świat, mają przed sobą ważne zadanie do wykonania. Wszystko zaczyna nabierać tempa, kiedy w gronie młodych ludzi pojawia się główny bohater.

Wymazana przeszłość, życie w jednym ograniczonym miejscu i labirynt. Nikt nie wie, dlaczego się tutaj znalazł, kim był wcześniej i jak wydostać się z pułapki. Inicjatywą wykazuje się Thomas, który nie zamierza tkwić niczym więzień tego miejsca. Postanawia znaleźć drogę wyjścia i może liczyć także na pomoc nowych sojuszników. Zaczyna się niebezpieczne szukanie drogi ucieczki.

Lubię czytać czasem powieści dla młodzieży, a ta naprawdę bardzo mi się podobała. James Dashner sprawił, że czułem to przytłoczenie i klaustrofobię związane z przebywaniem w jednym miejscu, z którego wydawać by się mogło, nie ma wyjścia. Tak samo, jak główny bohater chciałem uciec stamtąd za wszelką cenę. Każda strona dostarczała mi wielu emocji i wrażeń, a kończąc powieść, od razu zabrałem się za następną część. Przypadł mi do gustu także film “Więzień labiryntu” oraz ekranizacje następnych części. Dobrze było obejrzeć kinowe adaptacje książek, które uważam za całkiem udane.

Warte uwagi i ciekawe science fiction


Polecam tę powieść i całą serię osobom lubiącym ten gatunek literacki. Nie jest to coś banalnego i naprawdę zasługuje na uwagę. Świetnie się to czyta, a fabuła jest bardzo intrygująca. Jest to też doskonałe wprowadzenie do dalszych części. Zachęcam do sięgnięcia po tę powieść i podjęcie próby wydostania się z labiryntu.