Cykl science fiction dla młodzieży, czyli “Więzień Labiryntu”!

Cykl science fiction dla młodzieży, czyli “Więzień Labiryntu”!

O cyklu

Więzień labiryntu książka ta rozpoczyna cały cykl autorstwa Jamesa Dashnera, który składa się z następujących tytułów: “Rozkaz zagłady” (tom 0,5), “Więzień labiryntu” (tom 1), “Próby ognia” (tom 2), “Thomas’s First Memory of the Flare” ( tom 2,5), “Lek na śmierć” (tom 3), “The Maze Runner Files” (tom 3,5), “Kod gorączki” (tom 5), oraz “Crank Palace” (tom 5,5).

Fabuła całej serii rozpoczyna się, kiedy do Strefy, w której żyją wyłącznie młodzi chłopcy, windą przybywa Thomas. Młodzieniec, nie pamięta niczego poza swoim imieniem i tak jak pozostali Streferzy nie wie dlaczego trafił do miejsca znajdującego się w samym środku bardzo niebezpiecznego i pełnego tajemnic labiryntu. Życie głównego bohatera, jak i całej reszty mieszkańców Strefy zmienia się nieodwracalnie, kiedy do tego niezwykłego miejsca przybywa młoda dziewczyna z pewną tajemniczą wiadomością. Czy bohaterom uda się odkryć kim są i czym jest labirynt? Dowiedz się tego, sięgając po ten cykl!

James Dashner, czyli twórca bestsellerowego cyklu “Więzień labiryntu”

Twórca cyklu “Więzień labiryntu”, czyli James Dashner, urodził się w Stanach Zjednoczonych w 1972 roku w stanie Georgia w mieście Austell. Ten jeden z najbardziej znanych autorów powieści science fiction dla młodzieży ukończył renomowany uniwersytet w USA, jakim jest Uniwersytet Brighama Younga w Provo w Utah. Na uniwersytecie tym studiował również jeden z najwybitniejszych pisarzy literatury fantastycznej czyli Brandon Sanderson oraz autorka słynnego “Cyklu Zmierzch”, czyli Stephenie Meyer. Cykl “Więzień labiryntu” składa się z następujących pozycji: Rozkaz zagłady” (tom 0,5), “Więzień labiryntu” (tom 1), “Próby ognia” (tom 2), “Thomas’s First Memory of the Flare” ( tom 2,5), “Lek na śmierć” (tom 3), “The Maze Runner Files” (tom 3,5), “Kod gorączki” (tom 5), oraz “Crank Palace” (tom 5,5). Pisarz mieszka obecnie wraz ze swoją rodziną w South Jordan w stanie Utah.