Więzień labiryntu – co wydarzy się w książce Dashnera?

Więzień labiryntu – co wydarzy się w książce Dashnera?

Książki z pogranicza fantasy oraz scince fiction są, mogą w czasie okazać się nie tylko fikcją literacką, ale też prawdą. To jak się zmieni świat, jest w końcu nie do przewidzenia. Pisarze lubią się zastanawiać nad tym, co może się w życiu zmienić i to w dodatku na lepsze czy na gorsze. Jednym z takich pisarzy jest James Dashner. Jest to pisarz, który stworzył Więzień labiryntu książka – https://www.taniaksiazka.pl/seria/trylogia-wiezien-labiryntu. Powieść opowiada o labiryncie bez wyjścia, a później także o wielu więcej sprawach i problemach.

Więzień labiryntu – początek

Książka Więzień labiryntu jest dziełem, które zaczyna się w dość nietypowym momencie. W pierwszych rozdziałach czytelnik poznaje bohatera, który budzi się nagle i nie wie, gdzie jest. Przed nim stoi grupka zupełnie obcych osób, a on nie pamięta nic, nawet tego, jak się nazywa. Po krótkiej chwili zostaje on jednak wprowadzony w całą tą sytuacją. Thomas, bo tak ma właśnie na imię, znalazł się w miejscu bez wyjścia. Jest on tutaj jednym z wielu, którzy nie rozumieją, czemu się tutaj znaleźli. Thomas nie jest w najlepszym położeniu. To, co jeszcze zajmuje jego uwagę, to fakt, że wszędzie widać niekończący się mur.

Labirynt – czy da się z niego wyjść?

Labirynt jak się okazuje, jest tym, co skrywa wysoki mur. Ten mus jest dla wielu osób nie do przejścia. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że jest on ogromny, ale też dlatego, że nie jest on pusty. Tego muru strzegą bestie, które zamordują każdego człowieka. Thomas, kiedy słyszy, co się kryje za murami, nie czuje strachu, a potrzebę, by zbadać czy to prawda. Czy faktycznie ten labirynt nie wyjścia, wszystko, co można w nim znaleźć to śmierć. Labirynt to także miejsce, w którym już wkrótce Thomas sam się znajdzie. Czemu? Będzie on chciał kogoś uratować. Thomas w trakcie nocy w labiryncie przekona się, że wszystko to, co słyszał to prawda. Są tam straszne bestie, a labirynt nie dość, że nie ma końca, to jeszcze zmienia się co noc. Thomas postanawia, że z pomocą Minho znajdzie wyjście z labiryntu i dowie się co, to wszystko ma na celu. Plan jest szczytny, czy się uda?